Z Prahy směřuje několik hlavních dálničních tahů všemi směry, podobně jako září sluneční paprsky. Jestliže si pronajmete vůz z půjčovny aut v Praze, máte možnost po jednom z těch paprsků zamířit i na vzdálenější cíle. Může se to hodit třeba ve chvíli, kdy přivítáte přátele ze zahraničí v letištní hale a máte v úmyslu jim představit naši zemi poněkud odlišně, než jak to bývá po příletu většiny turistů. Ti zpravidla zamíří do centra Prahy, na Pražský hrad, ke Staroměstskému orloji, prohlédnou si Václavské náměstí a první den možná zakončí v některé z pražských restaurací.
Můžete to pojmout třeba tak, že jim představíte krajinu České Sibiře a především město, kde se psaly dějiny patnáctého století ve znamení Jana Žižky z Trocnova.
Jízda z Prahy do Tábora vám zabere přibližně půl druhé hodiny, záleží na hustotě provozu a povětrnostních podmínkách. Pak už máte před sebou celý zbytek dne a ten můžete věnovat prohlídce města.
Tábor z chodníku – tím pravděpodobně začnete, bude vás zajímat, jak se dostat na starobylé náměstí s kašnou a radnicí, budete obdivovat původní fasády některých domů a nasávat onu atmosféru, jakou tu prožívali i lidé, zakládající město s vysokými hradbami nad řekou Lužnicí.
Tábor z výšky – a právě městské hradby si můžete prohlédnout od silnice č. 137 (ulice Budějovická) a podniknout výstup na vyhlídkovou věž bývalého hradu Kotnov. Fascinující pohled na město a okolí si můžete užít i z kostelní věže na Žižkově náměstí, kde je také vstup do Strašidelného podzemí. Podzemní chodby lze navštívit i z Husitského muzea v budově radnice.
Tábor v podzemí – od roku 1947 je zde zpřístupněno celkem půl kilometru chodeb, takže chcete-li Tábor poznat i zespodu, máte možnost. Celková délka chodeb se však odhaduje na čtrnáct kilometrů, místy i o třech podzemních patrech.
Tábor od vody – a konečně jeden z nejkrásnějších pohledů na město je od řeky Lužnice, můžete si za tímto účelem pronajmout plavidlo a splout si úsek od jezu Soukeník až k vodáckému tábořišti Harrachovka. Neváhejte, stojí to za to.