Můžete hrát, s kým chcete – hraní badmintonu není omezeno věkem ani tělesnou konstitucí, hmotností, tělesnou výškou, pohlavím a jinými atributy. Můžete si zahrát proti komukoli, kdo je schopen se pohybovat bez omezení na obou dolních končetinách. Je to hra poměrně snadná na techniku, i když samozřejmě vrcholový sport vyžaduje určité mistrovství, a naučit se jí není tak obtížné.
Můžete hrát, kde chcete – vzhledem k tomu, že se badminton naučíte velmi rychle, můžete si brát rakety s sebou na dovolenou nebo na chalupu, a mít jej jako skvělého společníka pro volné chvíle. Výhodou je, že nepotřebujete pevný povrch hracího kurtu nebo přímo hřiště, jako je tomu u tenisu, u fotbalu, volejbalu, házené, basketu nebo hokeje.
Není to drahý špás – některé sportovní disciplíny vás vyjdou na velké peníze, například cyklistika, kdy musíte investovat do náhradních dílů, nebo hokej, což obnáší značnou finanční částku při pořizování výzbroje. U badmintonu je to mnohem snazší, tam stačí pořídit za rozumnou cenu dvě rakety a několik sad míčků, a v zásadě pro rekreační sport nepotřebujete ani badmintonovou síť, vystačíte pouze s raketami na badminton. A můžete hrát klidně i naboso a v docela obyčejném tričku a krátkých kalhotách ze secondhandu. Ostatně hrát naboso v trávě či na písku je velmi zdravé, s ohledem na podporu svalů chodidel, což brzdí vznik ploché nohy, a zároveň se jedná o jakousi autoreflexní terapii.
Je to skvělý antistres – někteří lidé sází při zahánění stresu na inteligentní plastelínu, masážní míčky na chodidla, na trampolíny, na jízdu na kole nebo plavání, jiní lidé doslova vyjídají chladničku nebo usedají ke stolu v cukrárně, ale mnohem zdravější je badminton. Je to zřejmě tím, že musíte neustále sledovat pohyb míčku a soustředit se na hru, a spolu s tím se pořádně hýbat, takže se uvolní do krve endorfiny a tím se eliminuje nadbytek stresových hormonů.