Jako mnoho lidí jsem si myslela, že golf je pouze pro movité lidi a že se k němu nejspíš ani nedostanu, abych si jej zkusila. Když můj taťka začal hrát, tak jsem se o tuto zajímavou hru začala více zajímat a vyptávat se. Jednou jsem si s ním byla zahrát, a to na akademii na Hukvaldech, hřiště je přístupné pro všechny, kdo o hru jeví zájem. Samozřejmě, že pokud se dostanete pouze na akademické hřiště, tak počítejte s tím, že není tak opečovávané jako mistrovská hřiště. Následně jsem se přestěhovala a zjistila, že mám od bydliště cca 15 minut golfové hřiště, a tak jsem se rozhodla, že zkusím začít.
Pokud nemáte v blízkosti někoho, kdo hraje golf, určitě si na pár hodin najměte trenéra, např. v mém mateřském klubu Golf Club Mladé Buky je možnost se domluvit s trenérem. Základem je mít hole, pokud si je nekoupíte, což úplně není dobrá investice si hned koupit hole, když tomu nerozumíte a nevíte, zda Vás to bude bavit. Je lepší si je vypůjčit, není třeba si půjčovat celý bag o 12 holích, postačí například na začátek putter (hůl na doťukávání míčku na greenu do jamky) a pár želez. První hodinu budete začínat na cvičebních greenech. Driver (hůl na odpalování z driving range) budete potřebovat až nakonec, k té se musí postupně dojít od želez přes hybridy. Také se může stát, že pokud se nejdříve rozhodnete si koupit celý set v bagu a zvolíte si hole na špatnou stranu, než je Vám to pohodlnější, tak vznikne zbytečná komplikace s prodejem původního a koupi nového. Nejlépe zjistit nejdříve, na kterou stranu se Vám lépe hraje a následně si koupit bag. Jedná se totiž o největší investici.
Jakmile máte trénování za sebou a hra Vás baví, uděláte si zkoušku, abyste mohli obdržet zelenou kartu. Karta, jako taková, se již nedává, můžete dostat jakési osvědčení o tom, že jste zkoušku absolvovali, a tudíž můžete začít hrát na oficiálních hřištích. Ovšem je tady další investice, a to do klubu, pod kterým se budete prezentovat a odvádět mu roční poplatky. Nejlevnější variantou je klub, který nemá vlastní golfové hřiště, ale vystaví Vám kartu hráče EGA (evropské golfové asociace), tam zaplatíte roční poplatek okolo 2,5 tisíce korun a můžete chodit na jakékoliv hřiště. Ovšem nevýhodou je, že si na nich musíte platit plnou částku za fee (hra na hřišti). Pokud se přihlásíte pod klub, který má své hřiště, zaplatíte roční členství za to, že již dané místo můžete navštěvovat celou sezónu, a to bez jakékoliv platby za fee.
Výhody pro hráček přihlášených do klubů jsou slevy na jiných spjatých hřištích. Například Golf Club Mladé Buky má své reciprocity u 17 hřišť v České republice i na Slovensku.
Tedy ano, zaplatíte určitou sumu za výbavu, hru apod., ale téměř každý sport něco stojí a pokud Vás baví, jste ochotni do něj investovat. Například pro mě je golf nejvíce uklidňující sport, donutí Vás se koncentrovat, a tudíž veškeré ostatní problémy jdou stranou. A k tomu všemu chodíte v přírodě, mezi lesy, po krásně upraveném trávníku, je to opravdová paráda.